1 maja 2017

DIY - torba na zakupy ze starego swetra

diy torba na zakupy stary sweter

No waste! Czyli po naszemu nie marnujmy. Coś pozornie nadającego się do wyrzucenia, może zamienić się w bardzo użyteczną i praktyczną rzecz. Tym czymś może być nasz stary sweter. Tak, tym razem go nie wyrzucimy, a zrobimy z niego torbę na zakupy.


-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  - 


Niektórzy wiosenne porządki mają już za sobą, inni odkładają je na około-letnie... : ) Pewne jest to, że każdy z nas prędzej czy później znajdzie w szafie ten stary, powyciągany, sprany sweter. Ja przegląd szafy mam już za sobą. Jako że ostatnio bardzo bliska staje mi się filozofia Slow Fashion, przegląd ten był bardziej świadomy i odbywał się według wcześniej wytyczonego planu, ale o tym szerzej kiedy indziej.

Wspomniany wcześniej stary sweter oczywiście znalazł się na stosie 'rzeczy, których już nigdy nie założę'. Po dogłębnym przeanalizowaniu tego stosu doszłam do wniosku, że dla swetra mam już plan na nowe, drugie życie. Zostanie torbą na zakupy (który sweter o tym nie marzy).

diy czarny sweter stary torba zakupy tote bag

Sprawa jest banalnie prosta, więc nie wykręcajcie się brakiem czasu, zdolności manualnych, czy sprzętu. Potrzebujecie około godziny czasu, grubej nici lub wełny i nożyczek. Zacerować dziurawe skarpety potrafi każdy, a dzisiejszy projekt jest na podobnym poziomie skomplikowania.


To do dzieła!

JAK ZROBIĆ TORBĘ NA ZAKUPY
ZE STAREGO SWETRA


1   Zaczynamy od przygotowania wszystkich potrzebnych rzeczy:

- stary sweter
- nożyczki
- gruba nić lub wełna
- duża igła
- 2 kawałki grubego sznurka (lub cokolwiek, co znajdziecie w domu i możecie wykorzystać jako uchwyty do torby)

jak uszyc prosta torbe na zakupy


2   Odwracamy sweter na lewą stronę i zaznaczamy na nim linie szycia


Dokładne miejsca szycia pokazane są na poniższym zdjęciu:

diy sie robi torba zakupy tote bag


3   Szyjemy!


Szyjemy...

szycie prostej torby na zakupy


4   Odcinamy niepotrzebne fragmenty swetra, czyli części z rękawami po zewnętrznych stronach naszych szwów5   Odwracamy sweter na prawą stronę i wybieramy miejsca przyszycia uchwytów torby


Ja na uchwyty wykorzystałam dwa kawałki grubego sznurka, które były pozostałością po innym ubraniu nie nadającym się już do noszenia. Podwójne no waste! :D6   Przeciągamy sznurki symetrycznie po bokach od zewnętrznej do wewnętrznej strony torby.
Po wewnętrznej stronie, na końcach sznurków, zawiązujemy supełki, żeby nasze uchwyty nigdzie nie uciekły. Dodatkowo zabezpieczamy je przyszywając końce sznurków do torby.


... i cieszymy się widokiem naszej uśmiechniętej torby ; )GOTOWE!


diy no waste tote bag


Tak moi drodzy, to na prawdę wszystko! Tych 6 prostych kroków pozwoli Wam cieszyć się starą - nową torbą na zakupy. 


torba na zakupy uszyta ze starego swetra


Możecie też kliknąć TUTAJ i dodatkowo zobaczyć krótki film instruktażowy (eng), na którym pokazuję, jak taką torbę wykonać.Miłego kraftowania! 

xoxo

Aga

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz