7 lutego 2016

Szybki projekt DIY - odmieniamy metalowe pojemniki

projekt DIY-metalowe pojemniki pomalowane farba tablicowa i kreda

Dzisiaj szybki i bardzo prosty projekt DIY. Odświeżymy wygląd naszych starych metalowych pojemników i nadamy im nowy, oryginalny wygląd w godzinę. Jest to jeden z tych projektów, które są idealne dla osób rozpoczynających swoją przygodę z DIY, właśnie ze względu na swoją łatwość i niewielką ilość potrzebnych materiałów. A przez niewielką ilość mam na myśli 3 rzeczy... Tak, jedynie 3 rzeczy są potrzebne do jego wykonania!Potrzebne materiały


  1. metalowy pojemnik lub puszka
  2. farba tablicowa
  3. gąbka


Jak to SIĘ ROBI?


Sprawa jest banalnie prosta. Bierzemy nasze metalowe pojemniki, których wygląd już się nam znudził (lub nigdy nie podobał) i malujemy je farbą tablicową.
Najlepiej jest użyć do tego kawałka gąbki, która równomiernie rozprowadza farbę i w odróżnieniu od pędzli nie zostawia tych okropnych śladów, fu.
Pomalowanie pojemnika o średnicy około 20 cm zajęło mi niewiele ponad 5 minut.
Takiego pomalowanego farbą delikwenta odstawiamy do wyschnięcia na około pół godziny.
Po wyschnięciu farby możemy nałożyć kolejną warstwę, jeśli pierwsza nas nie satysfakcjonuje.
Ja moje pojemniki pomalowałam 2 razy, po pierwszej warstwie nadruki na pojemniku lekko prześwitywały w niektórych miejscach. Co z tą farbą tablicową?


Do pomalowania dwóch pojemników potrzebowałam na prawdę niewielkiej ilości farby, resztka pozostała z poprzednich projektów nadała się do tego idealnie. Jeśli i Wy macie jakieś niewielkie ilości na dnie puszki - świetnie! Wykorzystujemy wszystko, nic się nie marnuje!
Nigdy nie używaliście takiej farby? To nie problem, możecie kupić ją w każdym sklepie z materiałami budowlanymi typu Castorama lub zamówić przez internet, np. na Allegro, gdzie dostępne są nawet małe puszki o pojemności 0.3l w cenie około 20 zł.

sierobi-diy-metalowy pojemnik na slodyczeŁapiemy za kredę!


Nadszedł czas na najprzyjemniejszą część projektu. Na naszych pomalowanych i wyschniętych pojemnikach możemy teraz stworzyć, co tylko chcemy. A najlepsze jest to, że jeśli nam się znudzi, możemy to zmyć ściereczką i narysować coś od nowa. Genialne!

No to łapcie kredę w dłoń i niech Was wyobraźnia poniesie.
Możecie po prostu podpisać, co znajduje się w pojemniku albo narysować coś na wieczku.

Jeżeli chcecie wykorzystać swoje pojemniki do przechowywania w nich produktów spożywczych, to fajnym pomysłem jest narysowanie na nich skali i zaznaczanie, ile produktu znajduje się w środku.
Dzięki temu już nigdy nie zaskoczy Was brak mąki :)


sierobi-diy-metalowy pojemnik na makaron


Przyznacie, że całkiem fajny efekt można uzyskać tak niewielkim nakładem czasu i materiałów.

Podzielcie się Waszymi pomysłami na wykorzystanie farby tablicowej w szybki i efektowny sposób.


Brak komentarzy:
Prześlij komentarz